Zpět na hlavní stránku

jdomansky@tiscali.cz

Poznámky.

Když se mi nechce kvůli pár větám vyrábět stránku.


23.03.2016
Proč už nelyžuju.
Dřív jsem nevynechal ani jedny hory, ale letos už nikam. Hlavní problém je pro mě sedačková lanovka. Na sjezdovce jezdím sám a nebaví mě na někoho čekat. Dřív to bylo v pohodě, chytili jste si jednomístnou POMA. Ale teď, musíte na dolní stanici čekat, až se sjede celá skupina, jinak se vám stane, to co mě. Čekáte v turniketech, už jste na řadě, tak zajedete do boxu a protože jste sám, tak se přidáte k nějaké cizí skupině. Rozsvítí se zelená, otevře se závora, vyrazíte, ale vyrazíte sám. Ta skupinka zůstane stát v turniketech, protože oni chtějí jet sami. Za nimi se vlní ohromná tlustá fronta lidí, kteří naštvaně sledují, jak si jedu úplně sám, na 7 až 9-místné sedačce. Když se mi to stalo poprvé, řekl jsem si, že to byli nějací nevychovanci bez mozku, ale když se mi to stalo asi podesáté, pochopil jsem, že lyžování už není individuální, ale sociální sport. A tak buď jenom čekáte, čekáte a čekáte, nebo se stáváte hlavním protagonistou trapných situací. Nic pro mě.
D-FENS
D-FENS se nám definitivně zbláznil. Představte si, jak loď uhání do boje, lodník přijde za dfensem a říká: "dfensi, běž na svou pozici, musíme bojovat, blíží se nepřítel, nastal čas hrdinně padnout za svou vlast." A defens na to: "Kašlu na to, mě to nezajímá. Kapitán mě dost nerespektuje a loďmistr mě okrádá na výplatě. A onehdy jsem dostal pokutu za klení, jako by do řiti bylo nějaké klení, přece je to normální zoologický výraz, jasně jsem to doložil učebnicí přírodopisu pro základní školy a oni to nerespektovali! Nezájem, čau." A lodník na to: "Ale až nepřítel dobyje loď, tak přijde zabít i tebe." A dfens na to: "Takže až přijde obávaný islámský militant a bude chtít vlézt do mé kajuty, tak ho zastřelím a vyhodím z okýnka, a budu to dělat tak dlouho, dokud mi nedojdou náboje, nebo síly. Ale rozhodně si nemyslím, že někdy někdo takový přijde, protože těch útočníků na nás jde všeho všudy pár stovek a většina jich už stejně dávno útočí na admirálskou loď, takže se toho nebojím. Čeho se bojím, jsou lidé jako kapitán a loďmistr, co tuto situaci, která se mě navíc netýká, použijí k extrémnímu posílení své moci." (dovolil jsem si použít a upravit kratičký úryvek z konce defensova článku, protože to situace vyžadovala. Snad není defens až tak háklivý, aby mě zažaloval. Vím, jak únavná práce je psát články a rád jsem si přečetl i ten, který kritizuju, ale přišel mi hodně přes čáru a nedá se nic dělat, musím ho trochu pokritizovat).
17.12.2015

Vozíky v supermarketech.
Vozíky v supermarketech, jsou měřítkem slušnosti a inteligence národa. Kdykoli jdu navečer kolem těch vozíků, ztrácím důvěru v pozitivní budoucnost. Jsou tam tři řady vozíků, ale zákazníci jsou líní udělat pár kroků navíc a vracejí vozíky jen do té nejbližší vchodu a zbylé dvě řady zcela ignorují, takže jedna řada trčí na metr do silnice a dvě řady jsou do půlky prázdné. Vždycky když to vidím, tu dlouhou řadu narovnám a vozík vrátím do jedné z těch dvou prázdných a přitom si snažím nevšímat udivených, nebo opovržlivých pohledů ostatních zákazníků, kteří neumí pochopit, jak se někdo může snažit zadarmo. Pamatuju si ještě dobře bývalé zaměstnání. Pokud mi kolega mohl ušetřit pět minut práce, kdyby udělal jeden zbytečný pohyb navíc, neudělal ho. A mohl to být sebelepší kamarád a mohl jsem ho přemlouvat i prosit. Takoví prostě jsme a proto tento národ nikdy nebude bohatý. Jsme líní dělat maličkosti a přitom velmi dobře víme, že je to špatně. A to nemluvím o svém zážitku z jedné dovolené do Itálie, kde jistí pubertální účastníci zájezdu ukradli v místním marketu vozík a pak se na něm vozili. Myslel jsem, že jim delegátka něco řekne, ale druhý den ukradli druhý vozík a pořádali závody, přitom delegátka se vozila s nimi. Rozbité vozíky pak někde zahodili. Styděl jsem za to odkud jsem, až za ušima.
Chodci už nemají právo chodit.
Téměř jakýkoli zákon, který vydá naše slavná vláda, můžete už dopředu označit za idiocii a nebudete daleko od pravdy. Chodci na silnici, musí mít za snížené viditelnosti reflexní vesty. Na první pohled super. Zvýší to bezpečnost a vůbec, i kdyby to mělo zachránit jediný lidský život! Ale proč ne rovnou chodeckou přilbu? Průkaz chodce? A co předpisová lékárnička s těmi správnými nůžkami? Co kdyby bylo potřeba někoho ošetřit? A předpisové chodecké boty se zimním vzorkem aspoň 4mm silným? A krabičku s jídlem na tři dny, kdyby se chodec ztratil? A co povinné sledovací zařízení, s možností přivolat si pomoc jediným stiskem tlačítka? (To jediné by mělo smysl. Kdyby to ovšem nebylo povinné a za porušení pokuta.) Chcete si jen tak vyrazit ven? Zdrželi jste se někde do setmění? Vaše smůla, Zavolejte si taxíka, jinak dostanete pokutu. Povedlo se jim udělat z chodců kriminálníky a lovnou zvěř pro policajty! Otevírá se úplný oceán možností, od koho ještě začít vybírat pokuty. Opravdu policajti chtějí, aby od auta s nápisem policie slušný člověk utíkal co nejdál? Z koho udělají kriminálníky příště? Z dětí na tříkolkách? Horší jsou ovšem samozvaní ochránci pořádku, z řad řidičů samotných. Už několikrát se mi stalo, že na mě někdo po setmění troubil, když jsem někam šel pěšky. Přitom jsem nikoho neomezoval, už vůbec ne ohrožoval, stál jsem mimo silnici na trávě, ale spravedlivě rozhořčený řidič, se rozhodl potrestat troufalce bez vesty klaksonem. Prostě český řidič, malý policajt. Prosím, řidiči, než na někoho začnete troubit a rozčilovat se, použijte předtím mozek.
25.11.2015

MapFactor
Během návratu z Bouzova, jsem zase zabloudil. Pokusy přenastavit navigaci MapFactor, se neukázaly být účinné. Takže, pokud chci zakázat placené úseky, musím do Settings, profil Car. Je v modrém pruhu nahoře a jde to velmi špatně vidět. Nebo je taky v: Info o trase, záložka Nastavení trasy, Povolené typy silnic.
Hudební masakry
Tento web jsem vyřadil ze svých oblíbených, protože Konáš začal dělat tvrdou propagandu, alá zlé Rusko, jehož vojáci napadli mírový ukrajinský Krym (???!), zlí češi, kteří se opovážili nemít rádi uprchlíky a odvážili se posílat hlasy politicky neschválené skupině (už si fakt připadám jak za komunistů) a podobné kydy. Ten pán se bohužel ukázal být totálním trotlem. Jestli lže o historii, nelhal i o muzice? Škoda.
Video přehrávač co umí mazat soubory?
Znáte to. Máte spousty nějakého videa nebo hudby a chcete si v tom udělat pořádek. Přehraju to, když se to líbí, nechám to na disku, když se nelíbí, kliknu na červené tlačítko a smažu to (do koše Windows). Když to jde s obrázky, proč ne s videi? Ale nemyslím tím klasický videoorganizér, který je určen jen na filmy a je pro mě nepoužitelný. Je takový přehrávač, který to umí? Já jsem žádný nenašel.
Gastroturistika
Zatímco pro mě, je návštěva restaurace po výletu, jen jeho doplňkem a završením, jsou tací, kteří se na tu kultůru už vykašlali a restaurace se pro ně stala jediným a konečným cílem výletu. Po posledním výletu na Bouzov, se jim ani nedivím. Těch 150 kč, které jsem na hradě vyhodil oknem, jsem mohl radši utratit v restauraci a nepřipadal bych si aspoň jako idiot.
Nejhorší hra všech dob?
Naštvaný video herní nerd si myslí, že je to Big Rids:Over the Road Racing (video je s českými titulky). Můj osobní favorit na nejhorší hru všech dob, je sice spíš Seaman, ale Seaman je vědomá vědecko-intelektuálská úchylárna, kdežto Big Rids byla míněná naprosto vážně.
Horkýže Slíže?
Viděl jsem nějaký starší pořad Ladí Neladí, kam Horkýže Slíže pozvali. Ale netuším proč, protože celé to bylo jedna velká kritika Slížů a vychvalování jejich konkurenta, skupiny Wohnout (Wohnoutí muzika je pro mě hudebně neobjevná a nezajímavá, takže to bude asi to pravé umění). Naprostá perla pak byl výrok jednoho dementa, že dělá muziku už 20 let (v životě jsem o něm neslyšel) a proto jí rozumí a myslí si, že Wohnout je super, kdežto u Slížů se hudebně nic neděje. ?????! Slyšel ten člověk někdy víc než jednu jejich písničku? V nějaké recenzi na Slíže, pak jiný člověk napsal, že skupina dělá pořád to samé, zpěvák zpívá pořád stejně a že ho to nudí. ?????! Horkýže Slíže jsou skupina, která je známá právě tím, že experimentuje se všemi hudebními žánry. Všichni členové kapely zpívají a zpěvák Kuko má hlas, o kterém se říká taková hádanka. Víte, jaký hlas má Kuko? Jaký jenom chce. Jak může někdo o nejlepší slovenské skupině napsat, nebo říct, že se tam hudebně nic neděje a že je to pořád stejné?
Amiga 500+
Mám doma starou Amigu 500+ a nějaké diskety. Fungují, ale jsou poškozené a mají vadné sektory. Díval jsem se po nějakých jiných, jenže Amiga používá jiný systém formátování disket. Amiga disketa má 880KB, namísto 1,44MB u běžné PC diskety. Diskety formátované pro Amigu už neseženete, PC diskety v Amize nepřečtete. Šlo by je naformátovat v DOSu na 720KB, dohrát do Amigy nějaký program, který umí číst z DOS disket, ale jak ten program do Amigy dostanete, bez diskety. Jediný způsob by byl, koupit si nějaký konvertor na diskety za 3000kč a to dělat nebudu. Je to krásný příklad toho, jak pomalu ale jistě zaniká věc, která se ještě před pár lety běžně používala. Hezky o tom mluví můj oblíbený autor Michal Rybka Mimochodem, taky vám někdy vrtalo hlavou, proč na PC disketu nahrajete jen 1,36 MB, když se všude uvádí 1,44? Inu, je to ten klasický podvod a šméčko na lidi, jaký se používá i u harddisků. Disketa má 1440 KB, ovšem místo dělení 1024, se vydělí jen 1000.
Korejská dívčí skupina T-ara
Věřte nevěřte, poznám je všechny podle obličeje a vím i to, jak se která jmenuje. V tomhle klipu jim to hodně sluší, zvlášť Hyomin a Boram.